Porozmawiaj
z ekspertem
systemu
Softlab ERP
by Asseco

+48 227 028 978
Obsługa
kodów kreskowych
Monitoring
pracy magazyniera
Traceability
Zarządzanie
przypisywaniem zadań
Obsługa
jednostek logistycznych
Integracja z automatyką
magazynową

Zakres funkcjonalny

Zarządzanie magazynem wysokiego składowania

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie przed magazynem stawiane są coraz to nowe, większe wyzwania. Nacisk na optymalizację kosztów, duża rotacja pracowników oraz problemy z ich znalezieniem sprawiają, że bez systemu informatycznego do zarządzanie magazynem staje się bardzo trudnym zadaniem.

 1. System Softlab WMS by Asseco powstał po to, aby w maksymalnym stopniu wspierać i ułatwiać ten proces. Dla przykładu podczas realizacji zbiórki towaru system magazynowy – przy pomocy prostych komunikatów – prowadzi operatora od lokalizacji do lokalizacji, wskazując jakie towary ma pobrać. Dzięki takiemu podejściu operator nie musi mieć wiedzy o rozmieszczeniu towaru na magazynie, ani o optymalnej ścieżce zbiórki. Ponadto wszystkie czynności wykonywane przez operatorów są rejestrowane w systemie w czasie rzeczywistym, co daje możliwość łatwego monitorowania ich pracy.
 2. Właściwe zarządzanie kolejnością zadań jest możliwe dzięki nadawaniu im priorytetów i przydzielaniu do konkretnych operatorów.
 3. Przeniesienie z pracownika na system magazynowy wiedzy o rozmieszczeniu towaru w magazynie oraz prosty i ergonomiczny interfejs skracają do minimum proces wdrożenia nowych pracowników.

Przyjęcie

System Softlab WMS by Asseco umożliwia rejestrację przyjmowanego towaru na podstawie awizacji.

 

 1. Rejestracja odbywa się z dokładnością do atrybutów wymaganych do pełnej identyfikacji towaru – definiowanych dla każdej kartoteki lub grup kartotek osobno. Obsługa kodów kreskowych zgodnych ze standardem GS1 oraz możliwość rejestracji jednej dostawy przez wielu operatorów znacząco wpływają na zwiększenie wydajności pracy.
 2. Ponadto nasz system magazynowy umożliwia zablokowanie do sprzedaży przyjętego towaru do czasu przejścia kontroli jakości.
 3. Dzięki algorytmom wyszukiwania lokalizacji, bazujących na parametrach takich jak przypisanie towarów do lokalizacji, objętość i ładowność, system wyznacza najbardziej optymalne miejsce podczas rozwożenia przyjętego towaru.

Picking i multipicking

System Softlab WMS by Asseco umożliwia realizację wydań na podstawie różnych scenariuszy.

 

 1. Możliwe jest zarówno wydanie towaru pod pojedyncze zamówienia, jak i bardziej zaawansowane planowanie transportów na bazie harmonogramu tras. Dzięki temu podejściu towar przygotowywany jest we właściwej kolejności i właściwym czasie i nie zalega na bramie wydań.
 2. Zlecenia kompletacyjne są tworzone z uwzględnieniem wielu różnych kryteriów definiowanych na poziomie magazynu i kartotek materiałowych. Umożliwia to optymalizację pracy magazynu i zwiększenie jego wydajności poprzez kompletacje optymalnych jednostek składankowych oraz realizację wydań zgodnie z wymaganą kolejką (FIFO, FEFO, itp.) i ścieżką zbiórki.
 3. W przypadku realizacji niewielkich zamówień od różnych kontrahentów istnieje możliwość połączenia ich poleceń kompletacji (multipicking). Usprawnia to pracę magazyniera, który – podczas jednego procesu – kompletuje zamówienia różnych odbiorców do osobnych kartonów wysyłkowych.

 

Integracja z firmami kurierskimi

System Softlab WMS by Asseco umożliwia integrację z systemami firm kurierskich.

 

 1. Wszystkie wiodące na rynku firmy kurierskie umożliwiają obecnie zamawianie i monitoring usług kurierskich przy użyciu dedykowanych serwisów integracyjnych.
 2. Integracja Softlab WMS by Asseco z firmami kurierskimi umożliwia automatyczne wykorzystywanie informacji zapisanych w systemie (np. na temat wagi, wartości przesyłki oraz adresu dostawy)
 3. Dzięki integracji z firmą kurierską znacząco skraca się czas od skompletowania paczki do zamówienia przesyłki. Eliminowane są pomyłki, zaś proces wysyłki towaru znacząco się usprawnia.

Inwentaryzacja

System Softlab WMS by Asseco umożliwia zarówno inwentaryzację pełną jak i częściową, które odbywają się na podstawie wygenerowanego wcześniej planu inwentaryzacyjnego.

 

 1. Podział inwentaryzacji na arkusze spisowe umożliwia jednoczesną pracę wielu zespołów inwentaryzacyjnych. W przypadku różnic istnieje możliwość wygenerowania arkuszy kontrolnych i wykonania na ich podstawie kolejnych iteracji spisu zawężonych do wykrytych niezgodności.
 2. Ponadto operator w każdym momencie ma możliwość wykonania inwentaryzacji ciągłej – na żądanie.
 3. Podczas rozliczaniu inwentaryzacji istnieje możliwość uwzględnienia niezgodności zarejestrowanych na innych magazynach.

Pozostałe obszary

 

System Softlab WMS by Asseco wspiera pracę w magazynie wysokiego składowania również w wielu mniejszych obszarach:

 

 1. Automatyczne mechanizmy generowania poleceń uzupełnień miejsc kompletacyjnych dbają o to, aby najbardziej krytyczny proces – wydanie – przebiegał bez zaburzeń.
 2. Podział kompletacji na jednostki wysyłkowe na ogół wpływa negatywnie na optymalizację pracy. Dlatego po zbiórce kompletacyjnej istnieje możliwość skorzystania z dedykowanego procesu przepakowania.
 3. Proces załadunku dba o to, aby nie doszło do pomyłek na ostatnim z etapów wędrówki towaru po magazynie i aby towar trafił do właściwego odbiorcy.

Wymienione funkcjonalności naszego systemu magazynowego stanowią tylko ułamek wszystkich rozwiązań – w celu ich poznania zapraszamy do kontaktu.

 

 

Nasze doświadczenia z systemami WMS w firmie INTERCARS - lidera w branży Automotive!

System WMS by Asseco został uruchomiony w nowym centrum logistycznym firmy ILS (Grupa Inter Cars) w Kajetanach pod Warszawą, pełniącym funkcję magazynu centralnego ILS dla całej Europy.

 

Obejrzyj nagranie!


Co zyskasz wdrażając nasz system WMS w magazynie?

Case Study

Rosnące potrzeby w magazynie wysokiego składowania

Aby utrzymać jakość świadczonych usług, zoptymalizować koszty obsługi oraz zapewnić wysoki poziom współpracy z kontrahentami firma Salamander zdecydowała się na wdrożenie systemu klasy WMS, wspomagającego zarządzanie magazynem wysokiego składowania.

Cele, jakie Salamander chciał osiągnąć dzięki rozwiązaniu, to przede wszystkim usprawnienie procesów logistycznych w zakresie gospodarki magazynowej oraz automatyzacja pracy magazynierów.

Zaufali Nam:

 

Salamander Industrie-Produkte GmbH

 

Kamoka

 

Denckermann

 

Profix

 

Euroser Dairy Group

 

Topsil

Informacje o produktach znajdziesz również w naszych folderach

Zobacz

Kontakt z nami

W związku z wypełnieniem przez Ciebie formularza dochodzi do przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Informację o tym, w jakim celu przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa Ci przysługują w związku z ich przetwarzaniem przez nas, znajdziesz w Klauzuli informacyjnej.