Porozmawiaj
z ekspertem
systemu
Softlab ERP
by Asseco

+48 227 028 978

Softlab POS by Asseco: efektywna sprzedaż w placówkach handlowych

Rozwiązanie umożliwia pracę punktu sprzedaży również w przypadku braku połączenia z bazą centralną, wykorzystując informacje przechowywane w lokalnej bazie danych.

Softlab POS by Asseco to nowoczesna aplikacja, która wspomaga sprzedaż w placówkach handlowych (tzw. points of sales).

Rozwiązanie POS to elastyczne rozwiązanie wspomagające sprzedaż
w placówkach handlowych

Jak również ograniczające błędy ludzkie poprzez centralną definicję sposobu
i zakresu automatycznej wymiany danych z punktami POS.

 

 

Softlab POS by Asseco stanowi rozwiązanie kasowe

czyli tzw. front office systemu ERP i w pełni współpracuje z modułem logistyczno-sprzedażowym,
wchodzącym w skład programu Softlab ERP by Asseco.

 

Dlaczego Softlab POS by Asseco ?

 

Rejestracja operacji kasowych

 

Program pozwala na wprowadzenie początkowego stanu kasy oraz zasilenia kasy nie związanego z transakcjami. Zmiana stanu kasy rejestrowana jest jednocześnie z płatnością. Możliwe jest również dokonanie rozliczenia środków w kasie i wypłata. Podczas wpłat i wypłat można dokonać zliczenia nominałów.

 

Rozbudowana obsługa promocji

 

System pozwala na definiowanie wielu typów promocji występujących w handlu. Ich zakres może obejmować np. zakup określonej ilości konkretnego produktu (lub grupy produktów), pakietu promocyjnego, zakup o danej wartości (i zmianę ceny na promocyjną), dodanie gratisów, udzielenie rabatu na produkty (lub grupy produktów), rejestrację punktów w programach lojalnościowych, itp.

 

Obsługa płatności przy transakcji

 

Zakończenie transakcji pokazuje ekran rozliczenia umożliwiający wybranie sposobów płatności. System pozwala na rejestrowanie również płatności łączonych (wieloma różnymi środkami płatności np. przelew, talony, karty płatnicze, gotówka). Zakończenie transakcji pokazuje ekran rozliczenia umożliwiający wybranie sposobów płatności. System pozwala na rejestrowanie również płatności łączonych.

Zakres funkcjonalny

Kody kreskowe, opakowania, kaucje

W Softlab POS by Asseco towary mogą być rejestrowane za pomocą czytnika kodów kreskowych, a sam system, umożliwiając przypisanie kodów kreskowych do różnych jednostek miary. Pozwala również na sprzedaż towarów w jednostkach zbiorczych.

 

Menu operacji

Menu operacji umożliwia wywołanie dostępnych w danym czasie operacji takich jak: sprawdzenie stanu lub zliczenie kasy, wpłata, wypłata, wystawienie faktury, anulowanie i ponowne wystawianie paragonu, rejestracja karty stałego klienta. Udostępnia też opcje rozliczenia stanowiska, zamknięcie zmiany i raportów, itd.

Współpraca z urządzeniami fiskalnymi

Softlab POS by Asseco jest przygotowany do pracy również w przypadku braku połączenia z systemem centralnym (praca w oparciu o lokalną bazę MS SQL Server Express). Pobrane informacje o kartotekach, cennikach oraz dane konfiguracyjne pozwalają na rejestrowanie sprzedaży bez wykorzystywania centralnej bazy danych systemu ERP.

 

Praca bez połączenia z systemem centralnym

Softlab POS by Asseco współpracuje ze wszystkimi standardowymi drukarkami fiskalnymi, kasą fiskalną oraz umożliwia współpracę z tzw. „szufladą”. W zależności od wybranej konfiguracji fiskalizacja może następować w dwóch trybach: linijka po linijce w trakcie rejestrowania transakcji lub całościowo w momencie jej zakończenia.

Co zyskasz wdrażając system Softlab POS by Asseco?

Możliwość realizacji wdrożeń sieci sklepów „prawie on-line
Możliwość definiowania skomplikowanych systemów promocyjno-lojalnościowych.
Mniejsze koszty utrzymania i obsługi dzięki centralnemu zarządzaniu siecią sprzedaży.
Elastyczne zarządzanie ofertą (cenniki, systemy rabatowe i promocyjne).

Kontakt z nami

W związku z wypełnieniem przez Ciebie formularza dochodzi do przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Informację o tym, w jakim celu przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa Ci przysługują w związku z ich przetwarzaniem przez nas, znajdziesz w Klauzuli informacyjnej.