Porozmawiaj
z ekspertem
systemu
Softlab ERP
by Asseco

+48 728 325 752

Businesslink: Nowoczesna chmurowa platforma usługowa

Zadaniem platformy Businesslink jest wsparcie procesów biznesowych zachodzących pomiędzy firmą oraz jej kontrahentami. Rozwiązanie m.in. usprawnia i redukuje koszt dystrybucji dokumentów do odbiorców.

Businesslink – platforma usługowa umożliwiająca wymianę dokumentów oraz informacji z kontrahentami

Businesslink to rozwiązanie, które pozwala usprawnić i znacząco zredukować koszt dystrybucji dokumentów do odbiorców, poprawić płynność finansową i zwiększyć bezpieczeństwo wymiany informacji z partnerami.

Dystrybucja dokumentów do odbiorców

Jednym z obszarów, który wspiera Businesslink, to proces dystrybucji dokumentów.

Dzięki temu wystawca dokumentu nie musi używać tradycyjnych metod dystrybucji w celu dostarczenia dokumentu do odbiorcy. Businesslink znacząco usprawnia ten proces oraz obniża jego koszty.

 

Jak działa proces dystrybucji dokumentów z Businesslink?

  • Integrując użytkowany system ERP z usługą Businesslink, dostarczenie dokumentu do dostawcy zajmuje tylko kilka sekund. Rozwiązanie pozwala na dostawę takich dokumentów, jak m.in.: faktury, korekty, załączniki do dokumentów.
  • O fakcie wystawienia dokumentu, odbiorca jest informowany np.: poprzez wiadomość e-mail lub SMS.
  • Za pośrednictwem dedykowanego portalu internetowego Businesslink, wykonanego w technologii HTML, odbiorcy mają stały dostęp do wystawionych dokumentów, zarówno bieżących, jak i tych archiwalnych.
  • Z poziomu portalu Businesslink, pełniącego także rolę strefy klienta, odbiorcy mogą pobierać załączniki dokumentów. Informacja o każdym pobraniu jest zapamiętywana w usłudze i przekazywana zwrotnie do systemu ERP nadawcy. Dzięki temu wystawca dokumentu ma stały wgląd w status dostarczenia każdej korespondencji dostarczonej do usługi.
  • Dla odbiorców portal Businesslink oferuje możliwość wykonania szybkiej płatności za fakturę, z poziomu podglądu dokumenty, co usprawnia proces jej opłacenia (integracja z usługą PayU).

Businesslink pracuje w oparciu o integrację
z użytkowanym systemem ERP.

Integracja obydwu rozwiązań jest prosta, nie wymaga przeprowadzenia dodatkowego wdrożenia i nie wiąże się z ponoszeniem kosztów inwestycyjnych.

Platforma chmurowa Businesslink

Portal BusinessLink funkcjonuje na platformie chmurowej.

Oznacza to, że cały ciężar świadczenia usługi IT w tym zakresie (przechowywanie i przetwarzanie danych, oprogramowania lub mocy obliczeniowej, utrzymania wysokoprzepustowego łącza) leży po stronie należącego do Asseco Business Solutions profesjonalnego Data Center, które charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz wydajnością.

  • Klientowi dostarczana jest usługa w formie abonamentowej, polegająca na korzystaniu z systemu przez sieć internetową oraz powszechnie dostępne przeglądarki internetowe.
  • Dzięki temu usługa może być udostępniona rozproszonym użytkownikom końcowym i nie wymaga instalacji na komputerze klienckim.
  • Bezpieczeństwo usługi nie zależy również od tego, co stanie się z komputerem klienckim, a szybkość procesów wynika z mocy obliczeniowej serwera. Wystarczy zalogować się z jakiegokolwiek komputera z dostępem do Internetu by zacząć korzystać z dobrodziejstw platformy Businesslink.
  • Nasza firma odpowiada nie tylko za wyprodukowanie oraz udostępnienie rozwiązania, ale także za jego kompleksowe utrzymanie – czyli implementację nowych wersji, poprawek, eksploatację elementów systemu oraz help desk dla naszych klientów.

Co zyskasz wdrażając nasz system?

Automatyzacja procesu pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie tylko po stronie wystawcy ale również po stronie odbiorców.
Rozwiązanie pozwala na przyspieszenie procesu płatności, zwiększając płynność finansową użytkującej je firmy.
Businesslink pozwala skuteczniej kontrolować status dostarczenia każdego dokumentu.
Poprawa relacji ze współpracującymi z naszą firmą kontrahentami.
Dzięki usłudze dostępnej w ramach Businesslink proces dystrybucji dokumentów jest znacznie szybszy, a dostarczenie dokumentów w pełni skuteczne i bezpieczne.
Wpływ na ochronę środowiska, dzięki wyeliminowaniu papierowych dokumentów.

Kontakt z nami

* W związku z wypełnieniem przez Ciebie formularza dochodzi do przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Informację o tym, w jakim celu przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa Ci przysługują w związku z ich przetwarzaniem przez nas, znajdziesz w Klauzuli informacyjnej.