Porozmawiaj
z ekspertem
systemu
Softlab ERP
by Asseco

+48 227 028 978

Baza wiedzy dla firm

Zapraszamy do lektury materiałów dotyczących istotnych zmian w przepisach prawnych, które mogą mieć znaczący wpływ na bieżącą działalność podatników. Artykuły oraz opracowania, znajdujące się na naszych stronach, zostały przygotowane we współpracy z ekspertami zajmującymi się doradztwem podatkowym oraz finansowym. Poniższe tematy mogą być ważne dla użytkowników sytemu Softlab ERP by Asseco, rozliczających się z podatków takich jak VAT, CIT czy PIT.

Bądź na bieżąco ze zmianami w przepisach i nowymi regulacjami!

Biuletyn Softlab HR Puls 08/2019

04.09.2019
Biuletyn informacyjny Softlab HR by Asseco – Softlab HR Puls 08/2019. A w nim ostatnie, najbardziej istotne zmiany w przepisach, które mają wpływ na pracę z użytkowaną przez Państwa aplikacją Softlab HR by Asseco.

Biuletyn Softlab HR Puls 07/2019

05.08.2019
Biuletyn informacyjny Softlab HR by Asseco – Softlab HR Puls 07/2019. A w nim ostatnie, najbardziej istotne zmiany w przepisach, które mają wpływ na pracę z użytkowaną przez Państwa aplikacją Softlab HR by Asseco.

Biała księga VAT: korzyści, sankcje i zmiany prawne

30.07.2019
Już 1 września 2019 zacznie obowiązywać tzw. biała lista (księga) podatników VAT. Jest to nowy rejestr podatników VAT, w którym każdy będzie mógł sprawdzić swojego kontrahenta w zakresie bycia czynnym podatnikiem VAT, wykreślenia oraz przywrócenia do rejestru czynnych podatników VAT.

Zmiany w VAT split payment – już od września tego roku!

10.07.2019
Przedsiębiorcy nabywający towary lub usługi od innych podmiotów gospodarczych mogą korzystać z podzielonej płatności podatku VAT, tzw. split payment od lipca 2018 roku – na razie na zasadzie dobrowolności. Mogą zatem sami decydować, z którymi odbiorcami chcą się rozliczać w split payment i na jaki rachunek w związku z tym wpłacą wartość VAT wynikającą z każdej otrzymanej faktury. Ustawodawca przewiduje jednak pewne zmiany. Projekt nowelizacji ustawy o VAT zakłada, że podzielona płatność będzie obowiązkowa dla niektórych przedsiębiorstw już od 1 września 2019 r.

Biuletyn Softlab HR Puls 06/2019

27.06.2019
Biuletyn informacyjny Softlab HR by Asseco – Softlab HR Puls 06/2019. A w nim ostatnie, najbardziej istotne zmiany w przepisach, które mają wpływ na pracę z użytkowaną przez Państwa aplikacją Softlab HR by Asseco.

Kontakt z nami

W związku z wypełnieniem przez Ciebie formularza dochodzi do przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Informację o tym, w jakim celu przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa Ci przysługują w związku z ich przetwarzaniem przez nas, znajdziesz w Klauzuli informacyjnej.