Porozmawiaj
z ekspertem
systemu
Softlab ERP
by Asseco

+48 728 325 752

Baza wiedzy dla firm

Zapraszamy do lektury materiałów dotyczących istotnych zmian w przepisach prawnych, które mogą mieć znaczący wpływ na bieżącą działalność podatników. Artykuły oraz opracowania, znajdujące się na naszych stronach, zostały przygotowane we współpracy z ekspertami zajmującymi się doradztwem podatkowym oraz finansowym. Poniższe tematy mogą być ważne dla użytkowników sytemu Softlab ERP by Asseco, rozliczających się z podatków takich jak VAT, CIT czy PIT.

Bądź na bieżąco ze zmianami w przepisach i nowymi regulacjami!

Jak dopasować system WMS do potrzeb Twojej firmy oraz przeprowadzić jego udane wdrożenie

13.02.2019
We współczesnym magazynie wszelkie przemieszczenia towarów powinny zostać odwzorowane w systemie informatycznym, zaś zarządzanie procesami logistycznymi powinno przebiegać w sposób uporządkowany i przemyślany. Dlatego też na straży tych procesów warto postawić odpowiednio skonfigurowane rozwiązanie klasy WMS, które pomoże właściwie zarządzać gospodarką magazynową - od przyjęcia towaru, aż po jego wydanie oraz będzie podpowiadało, jakie czynności mają być w danym momencie wykonywane przez pracowników magazynu.

HR XXI wieku – jakie kompetencje pracowników będą pożądane przez przedsiębiorców w przyszłości?

01.02.2019
Kompetencje pracowników zmieniają się stale na przestrzeni lat, stawiając przed osobami czynnymi zawodowo nowe wyzwania. Wpływ na to mają zarówno czynniki zewnętrzne, w tym zmieniające się otoczenie biznesowe, jak i wewnętrzne przekształcenia realizowane w ramach poszczególnych firm. Co zatem będzie stanowiło o przewadze jednych kandydatów nad innymi? Jakie umiejętności sprawią, że niektóre osoby będą sprawnie realizować wyznaczone zadania, a inne nie będą w stanie dostosować się do nowych wymagań?

10 najważniejszych zmian podatkowych w 2019 roku

22.01.2019
Nowe stawki podatków, nowe ulgi i nowe utrudnienia – to wszystko przewidziane zostało w nowelizacjach ustaw podatkowych obowiązujących od początku 2019 r. Poniżej prezentujemy dziesięć najważniejszych zmian podatkowych.

Zmiany w PIT – nowe formularze, terminy oraz forma wysyłki

09.01.2019
Ministerstwo Finansów przygotowało nowe wzory oświadczeń, deklaracji i informacji dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), które mają być stosowane od 1 stycznia 2019 r. Ponadto wraz z nowym rokiem zmieniły się także terminy oraz forma przekazywania informacji podatkowych do Urzędów Skarbowych. Reguły systemu podatkowego pozostają niezmienne.

e-Sprawozdania – poznaj nowe zasady składania sprawozdań finansowych

17.12.2018
Z dniem 1 października 2018 roku nastąpiła dalsza elektronizacja sprawozdania finansowego. Oznacza to, że przedsiębiorcy są zobowiązani składać te dokumenty wyłącznie w formie elektronicznej do właściwych im urzędów. Wersje papierowe sprawozdań zostały wyeliminowane z obiegu. Obowiązek ten dotyczy jednostek wpisanych do KRS oraz podatników PIT prowadzących księgi rachunkowe.

Kontakt z nami

Dane osobowe podane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Asseco Business Solutions S.A. z siedzibą w Lublinie (kod pocztowy: 20-607), ul. Konrada Wallenroda 4c wyłącznie w celach doraźnych, związanych z odpowiedzią na przesłane zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne jednak niezbędne do udzielania odpowiedzi.