Porozmawiaj
z ekspertem
systemu
Softlab ERP
by Asseco

+48 81 710 34 40

Baza wiedzy dla firm

Zapraszamy do lektury materiałów dotyczących istotnych zmian w przepisach prawnych, które mogą mieć znaczący wpływ na bieżącą działalność podatników. Artykuły oraz opracowania, znajdujące się na naszych stronach, zostały przygotowane we współpracy z ekspertami zajmującymi się doradztwem podatkowym oraz finansowym. Poniższe tematy mogą być ważne dla użytkowników sytemu Softlab ERP by Asseco, rozliczających się z podatków takich jak VAT, CIT czy PIT.

Bądź na bieżąco ze zmianami w przepisach i nowymi regulacjami!

Platforma WEB, czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo sytemu ERP

30.07.2018
Bezpieczeństwo w tak złożonym systemie - jakim jest rozwiązanie ERP, zależy od bardzo wielu czynników i z pewnością powinno być priorytetem dla wielu organizacji. Coraz więcej programów do zarządzania jest udostępnianych publicznie w internecie w celu automatyzacji pracy, integracji z innymi aplikacjami, czy umożliwienia wykonywania usług osobom spoza przedsiębiorstwa. Zwiększa to jednak ryzyko wystąpienia zagrożeń. Dlatego też wprowadzenie dodatkowej warstwy zabezpieczeń – tzw. platformy WEB, wpływa znacząco na poprawę bezpieczeństwa, pozwalając równocześnie na przyśpieszenie działania oraz ogólną stabilizację systemu.

Zmiany w delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej

17.07.2018
Rada ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów przyjęła ostatecznie zmianę dyrektywy w sprawie delegowania pracowników. Państwa członkowskie Unii Europejskiej będą miały 2 lata na odpowiednie zmiany w krajowych systemach prawnych.

Ceny transferowe, cz. 3: dokumentacja lokalna

09.07.2018
Jeżeli nasza firma kwalifikuje się do obowiązku przygotowania dokumentacji podatkowej dotyczącej cen transferowych, wówczas z pewnością będzie należało przygotować przede wszystkim dokumentację lokalną dla istotnych transakcji zawieranych z podmiotami powiązanymi.

Zmiany w sposobie wystawiania zwolnień lekarskich – już od 1 grudnia 2018!

27.06.2018
1 grudnia 2018 roku nastąpi zmiana w formie dokumentowania niezdolności do świadczenia pracy przez ubezpieczonego (e-ZLA). Jej celem jest skrócenie oraz uproszczenie procesu wystawiania i przekazywania zwolnień do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i płatnika. Zwolnienia papierowe zostaną wyeliminowane z obiegu.

Usługi ERP w chmurze – mniejsze nakłady inwestycyjne oraz więcej obowiązków po stronie dostawcy

12.06.2018
Systemy ERP w chmurze są wdrażane przez coraz więcej firm. Z pewnością ich kluczową zaletą jest brak konieczności inwestowania w zakup i utrzymanie kosztownej oraz skomplikowanej infrastruktury informatycznej. Usługowy model dostępu do systemu do zarządzania polega na korzystaniu z niego przez internet, rozliczając się w oparciu o comiesięczną opłatę z dostawcą. Producent oprogramowania odpowiada wówczas za jego utrzymanie, aktualizację, dostosowanie do nowych przepisów, a także eksploatację elementów systemu we własnym data center, dzierżawę aplikacji i urządzeń czy usługi integracyjne oraz administracyjne.

Kontakt z nami

Dane osobowe podane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Asseco Business Solutions S.A. z siedzibą w Lublinie (kod pocztowy: 20-607), ul. Konrada Wallenroda 4c wyłącznie w celach doraźnych, związanych z odpowiedzią na przesłane zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne jednak niezbędne do udzielania odpowiedzi.