Porozmawiaj
z ekspertem
systemu
Softlab ERP
by Asseco

+48 728 325 752

Baza wiedzy dla firm

Zapraszamy do lektury materiałów dotyczących istotnych zmian w przepisach prawnych, które mogą mieć znaczący wpływ na bieżącą działalność podatników. Artykuły oraz opracowania, znajdujące się na naszych stronach, zostały przygotowane we współpracy z ekspertami zajmującymi się doradztwem podatkowym oraz finansowym. Poniższe tematy mogą być ważne dla użytkowników sytemu Softlab ERP by Asseco, rozliczających się z podatków takich jak VAT, CIT czy PIT.

Bądź na bieżąco ze zmianami w przepisach i nowymi regulacjami!

Zmiany w VAT split payment – już od września tego roku!

10.07.2019
Przedsiębiorcy nabywający towary lub usługi od innych podmiotów gospodarczych mogą korzystać z podzielonej płatności podatku VAT, tzw. split payment od lipca 2018 roku – na razie na zasadzie dobrowolności. Mogą zatem sami decydować, z którymi odbiorcami chcą się rozliczać w split payment i na jaki rachunek w związku z tym wpłacą wartość VAT wynikającą z każdej otrzymanej faktury. Ustawodawca przewiduje jednak pewne zmiany. Projekt nowelizacji ustawy o VAT zakłada, że podzielona płatność będzie obowiązkowa dla niektórych przedsiębiorstw już od 1 września 2019 r.

Biuletyn Softlab HR Puls 06/2019

27.06.2019
Biuletyn informacyjny Softlab HR by Asseco – Softlab HR Puls 06/2019. A w nim ostatnie, najbardziej istotne zmiany w przepisach, które mają wpływ na pracę z użytkowaną przez Państwa aplikacją Softlab HR by Asseco.

Biuletyn Softlab HR Puls 05/2019

30.05.2019
Biuletyn informacyjny Softlab HR by Asseco – Softlab HR Puls. A w nim ostatnie, najbardziej istotne zmiany w przepisach, które mają wpływ na pracę z użytkowaną przez Państwa aplikacją Softlab HR by Asseco.

System WMS w branży spożywczej

25.04.2019
System WMS może być zarówno strażnikiem różnego rodzaju procesów zachodzących w magazynie jak i suflerem, który podpowiada jakie czynności powinno się w danym momencie wykonać. Jego głównym zadaniem jest usprawnienie zarządzania gospodarką magazynową - od przyjęcia towaru, aż po jego wydanie. Wśród ważniejszych dla branży spożywczej funkcji warto z pewnością wymienić możliwość identyfikowania towarów, kontrolowania ich dat ważności, określania kryteriów składowania, monitorowania położenia czy też ustalania kolejności wydań.

Jak przywrócić podatnika do rejestru lub sprawdzić jego status w zakresie VAT

13.03.2019
Najnowsze zmiany w obszarze procedur rejestracji i wykreślenia z rejestru podatników VAT mogą być przyczyną wielu utrudnień dla podatników VAT i ich kontrahentów. Z czym mogą się one wiązać? Największym zagrożeniem jest sytuacja, w której kupujący nie będzie mieć prawa do odliczenia podatku naliczonego, a sprzedawca będzie mieć obowiązek odprowadzenia podatku należnego. Istnieją jednak pewne regulacje prawe, które pozwalają uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji, mimo bardzo restrykcyjnego stosowania ww. procedur przez urzędy skarbowe.

Kontakt z nami

W związku z wypełnieniem przez Ciebie formularza dochodzi do przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Informację o tym, w jakim celu przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa Ci przysługują w związku z ich przetwarzaniem przez nas, znajdziesz w Klauzuli informacyjnej.